Comac Vispa XS
Fimap Genie XS
| Weight | 0,488 kg |
|---|---|
| Brands | Rotor Electric Motor |
| Type | Peripheral By Pass |
| Current | DC |
| Volt | 36 Volt |
| Watt | 150 Watt |
| Steps | 1 |
| Discharge type | Gills |
| Height total height (mm) | 110 mm |
| Height turbine housing (mm) | 34 mm |
| OEM | 224555 (Comac), GS5822 |
| Diameter turbine house (mm) | 86 mm |
| Cable Connectors | Other type |
| Cables On Motor | Yes |
| Diameter fan housing (mm) | 44 mm |
| Width carbon brushes (mm) | 75 mm |
| Height mounting holes (mm) | (-) |
| Carbon brush no | (-) |
| Diameter exhaust pipe ID (mm) | (-) |
| Diameter exhaust pipe OD (mm) | (-) |
| Max RPM | (-) |
| Mounting holes | No mounting holes |
| Size - Intake pipe (mm) | (-) |