Comac Vispa XS
Fimap Genie XS
| Vikt | 0,488 kg |
|---|---|
| Tillverkare | Rotor Electric Motor |
| Typ av motor | Peripheral By Pass |
| Spänning | DC |
| Volt | 36 Volt |
| Watt | 150 Watt |
| Antal steg | 1 |
| Typ av luftutblås | Gälar |
| Totalhöjd (mm) | 110 mm |
| Höjd på turbinhus (mm) | 34 mm |
| Originalnummer | 224555 (Comac), GS5822 |
| Diameter - Turbinhus (mm) | 86 mm |
| Kontaktanlutning | Annan typ |
| Med anslutningskablar | Ja |
| Diameter - Fläkthus (mm) | 44 mm |
| Med kolborstar | 75 mm |
| Höjd till monteringhål (mm) | (-) |
| Art.nr kolborste | (-) |
| Utblåsrör ID (mm) | (-) |
| Utblåsrör YD (mm) | (-) |
| Max varvtal | (-) |
| Monteringshål | Inga monteringshål |
| Insugsrör ID (mm) | (-) |