Cleanfix RA300 E
Columbus RA 43 K 40
Columbus RA 43 K 50
Columbus RA 43 KM 50
Floor Aspiro 150
Floor Aspiro 151
Floor Aspiro 730
Floor Rush 350
Hako Clean RA300 (Disc - 350mm)
Taski Swingo 450E
Taski Vacumat 22T
Wetrok Discomatic Samba
Wetrok Discomatic Samba XT
| Brands | Ametek Lamb Electric |
|---|---|
| Type | Peripheral By Pass |
| Current | AC |
| Volt | 230 Volt |
| Watt | 1000 Watt |
| Steps | 2 |
| Max RPM | 24400 |
| Discharge type | Gills |
| Height total height (mm) | 170 mm |
| Height turbine housing (mm) | 68.5 mm |
| Diameter turbine house (mm) | 144 mm |
| Diameter fan housing (mm) | 79.1 mm |
| Width carbon brushes (mm) | 120.4 mm |
| Cables On Motor | Yes |
| Cable Connectors | No connectors |
| Height mounting holes (mm) | (-) |
| Mounting holes | No mounting holes |
| Diameter exhaust pipe ID (mm) | (-) |
| Diameter exhaust pipe OD (mm) | (-) |
| Carbon brush no | 33378 |
| Size - Intake pipe (mm) | (-) |
| OEM | 065100005.00, 116110-01, 116110-11, 6110960029, 6110960031, P870C (Hako) |