Nilfisk Advance SC 6000 1050D
Nilfisk Advance SC 6000 860D
Nilfisk Advance SC 6000 910C
Tennant M17 (Cylindric)
Tennant M17 (Disc)
Tennant T12 (Cylindric)
Tennant T12 (Disc)
Tennant T12 XP (Cylindric)
Tennant T12 XP (Disc)
Tennant T17 (Cylindric)
Tennant T17 (Disc)
| Tillverkare | Ametek Lamb Electric |
|---|---|
| Typ av motor | Tangential By Pass |
| Spänning | DC |
| Volt | 36 Volt |
| Watt | 650 Watt |
| Antal steg | 2 |
| Max varvtal | 20624 |
| Typ av luftutblås | Utblåsrör |
| Totalhöjd (mm) | 174 mm |
| Höjd på turbinhus (mm) | 62 mm |
| Diameter - Turbinhus (mm) | 158 mm |
| Diameter - Fläkthus (mm) | 79 mm |
| Med kolborstar | 112 mm |
| Utblåsrör YD (mm) | 51 mm |
| Utblåsrör ID (mm) | 44 mm |
| Med anslutningskablar | Ja |
| Kontaktanlutning | Ingen kontakt |
| Monteringshål | 3 |
| Höjd till monteringhål (mm) | 54 mm |
| Art.nr kolborste | 833490-74 |
| Insugsrör ID (mm) | (-) |
| Originalnummer | 122238-18 |