Ghibli Winner 38 BC
Ghibli Winner BC 38 New version
Hako Clean Junior 38B (Disc - 385mm)
Hako Hakomatic B12 (Disc - 385mm)
Hako Scrubmaster B12 (Disc - 380mm)
Hefter Turnado 38
Sorma TC Mini-Scrub
Vermop Turnado 38
Wetrok Discomatic Samba
Wetrok Discomatic Samba XT
Wirbel Monza 385 BC
| Brands | EMB |
|---|---|
| Type | Peripheral By Pass |
| Current | DC |
| Volt | 24 Volt |
| Watt | 285 Watt |
| Steps | 2 |
| Max RPM | 14160 |
| Discharge type | Gills |
| Height total height (mm) | 172 mm |
| Height turbine housing (mm) | 70 mm |
| Diameter turbine house (mm) | 144 mm |
| Cable Connectors | (-) |
| Cables On Motor | (-) |
| Diameter fan housing (mm) | (-) |
| Height mounting holes (mm) | (-) |
| Carbon brush no | (-) |
| Diameter exhaust pipe ID (mm) | (-) |
| Diameter exhaust pipe OD (mm) | (-) |
| Mounting holes | (-) |
| Size - Intake pipe (mm) | (-) |
| Width carbon brushes (mm) | (-) |
| OEM | 01272480 (Hako), S711177AU |